70830479_2523582814542742_2919086681778814976_nДва роки тому Сумський НАУ підписав угоду з Хенаньським інститутом науки і технологій, якою передбачається реалізація програм академічних обмінів між цими двома вишами. Сьогодні ми отримали дозвіл з Міністерства освіти і науки Китайської Народної Республіки на спільну підготовку бакалаврів з ветеринарної медицини.

Вибір на користь саме Факультету ветеринарної медицини був зроблений не випадково. Було враховано престижність та популярність професії ветеринарного лікаря, яка зберігається не лише в Україні, а й по всьому світі. Цей факультет – один з лідерів ветеринарної освіти в Північно-східному регіоні України. Це стійко і збалансовано зростаючий науково-освітній підрозділ СНАУ, який проводить та втілює різнобічні теоретичні та прикладні наукові дослідження, експертні розробки та розробляє ефективну співпрацю з виробництвом.

Саме за напрямком ветеринарної медицини найбільше збігів у навчальних планах вищих навчальних закладів КНР та України.

Ще однією причиною зацікавленості китайських колег у співпраці саме з факультетом ветеринарної медицини СНАУ є розгалужена лабораторна система.   Ми маємо близько 10 різнопланових науково-навчальних лабораторій:

• Електронної мікроскопії

• Інноваційних технологій і безпеки та якості продуктів тваринництва

•Ветеринарної фармації

•Лабораторії асоціації виробників молока

• Міжкафедральна лабораторія бджільництва

•Лабораторія вірусології

•Лабораторія мікробіології

•Міжфакультетська лабораторія екології

•Навчально-науковій лабораторії ПЛР-діагностики

•Лабораторії хімії

•Лабораторія гістології.

Викладачі факультету склали іспити зі знання англійської мови за системою Pearson та підтвердили рівень володіння нею В2. Це дає їм змогу вільно викладати дисципліни іноземним студентам.

Це дасть змогу студентам проводити дослідження по виявленню збудників інфекційних та інвазійних хвороб, досліджувати продукти та сировину тваринного та рослинного походження на наявність в них шкідливих домішок-фальсифікатів, недозволених речовин та харчових добавок, радіоактивних забруднень, ГМО, тощо. І таким чином по завершенню навчання ставати висококласними спеціалістами, які не лише зможуть працювати за фахом у державних та приватних клініках, а й викладати.

Випускники КНР зможуть продовжити навчання в аспірантурі, працюючи у науково-дослідних інститутах та викладати фахові дисципліни у вищих та середніх спеціальних навчальних закладах КНР. Значна кількість випускників факультету працює за кордоном лікарями ветеринарної медицини, а отже це рейтинг та визнання факультету за кордоном.

 

Саме цими факторами пояснюється привабливість факультету ветеринарної медицини для китайських партнерів.

Уже відібрані фахівці, з-поміж науково-педагогічних працівників, які вільно володіють англійською мовою. З наступного семестру починається активна фаза. В планах академічний обмін студентами та викладачами.