08_01Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич у рамках робочого візиту на Сумщину, відвідала Сумський національний аграрний університет.

З-поміж представників офіційної делегації з Міністерства освіти і науки також були присутні директорка Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Вікторія Гробова, виконуюча обов`язки голови Сумської ОДА Ірина Купрейчик та Народний депутат України Олег Медуниця.

Міністерство освіти і науки бачить одним із своїх пріоритетних завдань створення наукових парків та центру трансферу технологій, а також удосконалення нормативно-правової бази діяльності закладів вищої освіти в контексті інтеграції України в Європейський науково-інноваційний простір.

Перебуваючи в університеті, Лілія Михайлівна ознайомилась із науковою та освітньою діяльністю університету та його досягненнями.
Перш за все це стосується центру колективного користування науковим обладнанням “Лабораторія екологічного землеробства та природокористування”, створеного за ініціативи та фінансової підтримки  Міністерства освіти і науки України, та доповнений нашими лабораторіями ПЛР-аналізу, електронної мікроскопії, електровакуумних технологій. Зокрема лабораторія ПЛР-аналізу «Agr-Lab», створена за рахунок проекту Erasmus+ KA2 «Підготовка фахівців лабораторної справи», адже цей проект реалізується міжнародним науковим консорціумом, до якого входять 12 університетів та наукових установ, за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Другим важливим акцентом є те, що на перехідному етапі розвитку професійної освіти університет робить потужний внесок в дуальну освіту, підготовку робітничих професій, зокрема підготовку і перепідготовку трактористів вищої кваліфікації, для чого створені класи теоретичної методичної практичної підготовки. І найголовніше, це критий полігон який будується за прикладом кращих практик Німеччини і створений за підтримки обласної влади та аграрного бізнесу. В подальшому саме тут проводитиметься підготовка інженерних та професійних кадрів за моделлю MAC “Modern absolute competence” з апробацією новітнього обладнання призначеного для точного землеробства.

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич поділилась своїми враженнями від перебування в Сумському НАУ: «Ми сьогодні знаходимось в одному з найкращих університетів країни. Безмежно вдячна професорсько-педагогічному складу під керівництвом ректора Володимира Ладики за те, що СНАУ дуже динамічно розвивається. Саме на території цього університету є унікальна лабораторія екологічного землеробства і головне те, що вона створена за ініціативи керівництва ЗВО». Приємно відмітити, що ми отримали схвальну оцінку цього проекту і сподіваємося, що він буде реалізований надзвичайно ефективно.

У рамках візиту очільниці  МОН на базі Сумського НАУ відбулась зустріч з освітянами області, в якій взяли участь  близько двохсот учасників. Майданчик для дискусій, обміну досвідом завдяки широкому колу присутніх з числа академічної спільноти Сумщини. Сподіваємось, що професійний діалог, який відбувся надасть імпульс подальшому удосконаленню системи освіти в Україні та ефективному використанню її можливостей.

Щиро дякуємо Лілії Михайлівні за цей візит та високу оцінку розвитку аграрної освіти і науки.