14_26-10 травня в університеті сільськогосподарських наук та ветеринарної медицини (USAMV) (м. Клуж-Напока, Румунія) зібрались науковці для участі у міжнародній конференції з питань використання космічних технологій для стабільного сільського господарства та точного землеробства /United Nations/ Romania International Conferenceon Space Solutions for Sustainable Agriculture and Precision Farming.

Серед учасників були представники з різних куточків світу (Австралія, Бутан, Пакистан, Бразилія, Мексика, Сальвадор, Австрія, Франція, Індонезія, Китай, Єгипет, Туреччина, Болгарія та ін.). Сумський національний аграрний університет представляла Еліна Захарченко доцент кафедри землеробства, ґрунтознавства та агрохімії.

Еліна Захарченко в своїй презентації розповіла про напрямки та результати роботи науковців кафедри щодо методики оцінки балансу поживних речовин та гумусу («Assessment of nutrients and organic matter balance response to fertilization and programmed crop yield») та використання методів дистанційного зондування в сучасному землеробстві в Україні.

Основними напрямками конференції були: педометрія, точне землеробство, стійкість та адаптація до зміни клімату; нові технології: великі дані, геостатистика, радар, LiDAR, БЛА, автоматизація, сільськогосподарські безпілотники та супутникові знімки для побудови екосистем інклюзивного сільського господарства; просторовий аналіз і класифікація ґрунтів, моніторинг функцій ґрунту та проксимального зондування грунту; оцінка продуктивності землі: поточний стан ґрунту та гумусу та моніторингові рішення; прогнози урожайності та продуктивності та ін.

В ході обговорення на конференції були розглянуті шляхи розширення використання космічних технологій та інформації / даних у напрямку більш стійких методів ведення сільського господарства, а також визначення пріоритетних напрямків, де можуть бути запущені конкретні пілотні проекти, з урахуванням потенційних партнерських зв’язків. В блоці ґрунтознавства також відбулося жваве обговорення картографування ґрунтів, індикаторів родючості, проблем класифікації ґрунтів та можливі теми майбутніх спільних публікацій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *