22_2Сьогодні у стінах Сумського національного аграрного університету відбулась визначна подія – перший в Україні випуск слухачів аграрної інтернатури.

43 агроінтерни підтвердили свою кваліфікацію в умовах виробництва і отримали сертифікати з оцінкою професійних компетентностей, які відображені в рівнях знань і вмінь. Свідками цієї події стали Голова Сумської ОДА Микола Клочко, Директор Департаменту агропромислового розвитку Сумської ОДА Олександр Маслак, потенційні роботодавці та члени наглядової ради СНАУ.

Аграрна інтернатура є формою післядипломної підготовки випускників, основним завданням якої є підвищення рівня практичної підготовки випускників та готовності до самостійної професійної діяльності. У 2016 році був здійснений перший набір до агроінтернатури, який склав 66 слухачів. На сьогодні свою кваліфікацію підвищують 117 осіб. Навчання триває 3 роки, з яких перший рік – попередня інтернатура, другий і третій – фахова.

Аграрна інтернатура проводиться за такими напрямами:

  • Біолого – технологічний факультет

Спеціалізація: «Сучасні технології у молочному скотарстві»

Спеціалізація: «Сучасні технології у м’ясному скотарстві»

Спеціалізація: «Сучасні технології в хутровому звірівництві»

Спеціалізація: «Службове собаківництво»

  • Факультет агротехнологій та природокористування

Спеціалізація: «Рослинництво»

Спеціалізація: «Агрохімія»

Спеціалізація: «Агрофармакологія»

  • Інженерно – технологічний факультет 

Спеціалізація: «Процеси, машини та обладнання АПВ»

Спеціалізація: «Використання машин в рослинництві»

Спеціалізація: «Механізація сільського господарства»

  • Факультет ветеринарної медицини

Спеціалізація: «Гігієна, санітарія, ветеринарно – санітарна експертиза та безпека і якість продуктів тваринництва»

Спеціалізація: «Хвороби свиней»

Спеціалізація: «Лабораторна справа»

Спеціалізація: «Хвороби дрібних тварин»

Спеціалізація: «Хвороби жуйних»

Спеціалізація: «Хвороби домашніх та декоративних птахів»

Спеціалізація: «Ветеринарна фармація»

Спеціалізація: «Неонатологія»

Підготовка фахівців проводилась за індивідуальними навчальними планами, розробленими на підставі програм післядипломної підготовки, у відповідності з кваліфікаційними характеристиками фахівців відповідних спеціальностей. За кожним слухачем закріплювався індивідуальний консультант, з числа провідних викладачів випускових кафедр, фах якого співпадав з профілем виробничого напряму інтерна. Кожні пів року протягом навчання проводився моніторинг знань та вмінь. На завершення була проведена підсумкова атестація слухачів інтернатури під час якої випускники складали професійний тест і практичний іспит (слухач готував та представляв перспективний план розвитку відповідної галузі чи базового підприємства).

Результатом навчання в інтернатурі є виробниче підтвердження фахової кваліфікації, що є підставою включення випускника до банку даних для надання пропозицій та рекомендацій українським та іноземним роботодавцям.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *