7_45 березня на базі Національного університету харчових технологій відбувся семінар Міністерства освіти і науки України по заслуховуванню звітів Центрів колективного користування науковим обладнанням.

Нагадаємо, що у травні 2018 року Міністерство освіти і науки України підтримало пропозиції провідних закладів вищої освіти щодо створення на засадах експерименту центрів колективного користування науковим обладнанням за рахунок коштів бюджетної програми «Дослідження, наукові та науково-технічні розробки, виконання робіт за державними цільовими програмами та державним замовленням, підготовка наукових кадрів, фінансова підтримка преси, розвитку наукової інфраструктури, наукових об’єктів, що становлять національне надбання, забезпечення діяльності Державного фонду фундаментальних досліджень». Таких центрів було створено вісім, і серед них Центр колективного користування науковим обладнанням з новітніх агротехнологій «Лабораторія екологічного землеробства та природокористування» у Сумському національному аграрному університеті.

Звіт Центру в Сумському НАУ представили проректор з наукової роботи, професор Юрій Данько та керівник центру, завідувач кафедри екології та ботаніки, професор Вікторія Скляр. Вони в деталях ознайомили присутніх з організацією роботи центру, представили обладнання, яке було придбане за рахунок коштів державного бюджету та окреслили перспективи на майбутнє.

Підсумовуючи почуте, заступник міністра, професор Максим Стріха, зазначив, що закладами вищої освіти, де вже створені центри, був виконаний значний обсяг робіт щодо їх запуску. На думку посадовця, ЦККНО в Сумському НАУ може бути взірцем правильної організації подібних об’єктів наукової інфраструктури.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *