22_115 грудня у Сумському НАУ пройшла IV науково-практична конференція на тему “Сучасні проблеми в бджільництві та перспективи селекції українських бджіл”.

На ній зібрались близько сотні бджолярів-практиків. Співорганізатором заходу виступило нещодавно створене ГО “Товариство матководів-селекціонерів бджіл української степової породи (ТМС БУСП)”. Доповідачами були не лише сумські науковці, а й гості з ННЦ “Інститут бджільництва ім.П.І.Прокоповича”, Чернівецького національного університету ім.Ю.Федьковича, Полтавської Державної аграрної академії.

Учасників конференції привітав перший заступник директора Департаменту АПР Сумської ОДА Турчин П.І. Він зазначив, що Департамент АПР завжди приділяв велику увагу галузі бджільництва і надалі буде усіляко сприяти вирішенню проблем пасічників. Відкрив конференцію проректор СНАУ з наукової роботи Данько Ю.І.

Про історію створення Товариства матководів-селекціонерів, його завдання та плани роботи доповів співзасновник ТМС БУСП, член Ради Чехунов Б.І.

З цікавими науковими доповідями виступили канд. біол. наук, доцент Чернівецького національного університету Череватов В.Ф., завідувачка відділу розведення і селекції українських степових бджіл ННЦ “ІБ ім.П.І.Прокоповича” Григорків Л.М., аспірант Полтавської ДАА Ємець Я.М. Вони розповіли про новини в системі класифікації порід бджіл, сучасні методи аналізу геному, нові методи морфометрії, наголосили на необхідності захисту української степової бджоли від безконтрольного завезення бджолиних маток породи бакфаст.

Юрист-практик Доронін О.П. розповів про численні справи, які розглядаються в судах за фактами масового отруєння бджіл при обробці посівів, пояснив порядок дій при зверненні до органів влади. Як відомо, цього року від обробок посівів пестицидами з грубими порушеннями чинних правил загинула за офіційними даними рекордна кількість бджолосімей – до 40 тис. (реальна кількість загиблих бджолосімей становить близько 70 тис.).

Великий інтерес у аудиторії викликала доповідь про застосування та вплив сучасних хімікатів на ґрунти, рослини та бджіл, яку представив канд. с.-г. наук, доцент кафедри землеробства, ґрунтознавства та агрохімії СНАУ Давиденко Г.А.

Голова Ради ГО “Товариство матководів-селекціонерів БУСП” Єгошин Л.Р. представив загалу нуклеусний ЕВК-вулик власної конструкції для використання на острівних облітниках.

Голова спілки пасічників Кобеляцького р-ну Полтавської обл. Пелюхня І.С. поділився досвідом створення та організації роботи обслуговуючого кооперативу.

Пасічницька спільнота з приємністю дізналась, що на Сумщині народилась ще одна районна спілка пасічників – Глухівська. Вона вже нараховує близько 100 членів.

В залі був присутній представник Держпродспоживслужби Гончаренко О.М.

Загалом конференція пройшла в конструктивній обстановці, дозволила пасічникам підвищити свій професійний рівень, обговорити нагальні проблеми, накреслити плани на майбутнє. Було прийняте рішення про створення в 2019 р. Інформаційно-консультаційного центру з питань бджільництва, обласної Асоціації бджолярів (об’єднання районних організацій) з юридичним відділом при ній, а також про розробку системи заходів по недопущенню отруєнь бджолосімей і попередженню завезення на Сумщину бджоломаток не районованих порід.

 

Денисенко Анатолій Єгорович,

голова Сумського міжрайонного об’єднання бджолярів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *