22_1Сьогодні, 22 січня, усю країну об’єднало святкування однієї з найвагоміших дат в історії – Дня Соборності України.

З нагоди свята в місті відбулася низка заходів, яка завершилась флешмобом під назвою «Вогні соборності єднають Україну», до якого долучились студенти Сумського національного аграрного університету на чолі з студентським самоврядуванням.

Уже 7 рік поспіль сумчани збираються біля скверу Шевченка, де у межах флешмобу викладають з вогників карту України. Цього року організатори придбали 400 свічок, щоб уся Україна запалала яскравим вогнем єдності. Як тільки замерехтіла остання свічка, усю увагу присутніх захопила промова щодо історії Дня Соборності України та беззаперечної важливості цієї події для кожного українця. Особливо запам’яталась розповідь про «живий ланцюг», коли у 1990 році патріотичні сили, взявшись за руки, організували безперервну лінію між Києвом і Львовом, як символ духовної єдності людей східних і західних земель України.  Сповнені гордістю та любов’ю до держави, люди розповідали, що для них значить ця дата. Зустріч завершилась хвилиною мовчання в знак пам’яті усіх загиблих за здобуття незалежності нашої країни.

«Сьогодні, після двох десятків років незалежності, проблема Соборності України є, на жаль, не менш актуальною. Тому саме сьогодні ми зібралися тут, щоб показати, що ми пам’ятаємо той день, коли Україна вперше за власним бажанням стала тією цілісною самостійною державою і нагадати людям, що не має «сходу» та «заходу» – є єдина Україна, яка живе в серці кожного із нас», – розповів організатор флешмобу, голова Сумського осередку громадської організації Молодіжний Націоналістичний Конґрес Валерій П’ятаченко.

«Проголошення Акту Злуки УНР та ЗУНР стало можливим тільки завдяки мільйонам патріотів, які не зважаючи на культурні та ментальні відмінності між українцями Сходу й Заходу більш за все прагнули єдності. Саме тому я вважаю це свято одним з головних і першорядним завданням студентського самоврядування вважаю долучення якомога більшої кількості студентів до його відзначення. Бо тільки дух патріотизму може об’єднати зусилля цілої нації та спрямувати їх на подолання усіх перешкод на шляху до кращого майбутнього», – поділився студентський ректор Сумського НАУ Олександр Галушко.

Нагадаємо, що рівно 100 років тому було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки,  на честь чого і встановлено День Соборності України. Акт спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну, національну державу. Він став могутнім виявом волі українців до етнічної й територіальної єдності, свідченням їхнього самоусвідомлення та важливою віхою процесу становлення політичної нації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *